Uzyskaj dofinansowanie do szkoleń w ramach środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego!

Jeżeli jesteś firmą zatrudniającą przynajmniej 1 pracownika na umowie o pracę, masz możliwość uzyskania dofinansowania w swoim Powiatowym Urzędzie Pracy na rozwój i podnoszenie kwalifikacji swoich i pracowników. Wysokość dofinansowania zależy od środków, którymi dysponują poszczególne urzędy pracy, jednak jest to nie więcej jak 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika. Mikro przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 100% wartości szkolenia, a pozostałe firmy 80% wartości szkolenia.

Poniżej przedstawiamy prostą instrukcję jak pozyskać informacje i same środki na dofinansowanie szkoleń dla Twojego lokalu.

 

KROK 1

Na stronie swojego Powiatowego Urzędu Pracy odszukaj wniosek o dofinansowanie szkoleń w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego i pobierz go. Następnie sprawdź termin najbliższego naboru wniosków, jeśli nie złożysz go w terminie, będziesz musiał czekać do następnego naboru.

KROK 3

Zadzwoń lub napisz do nas jakiego szkolenia potrzebujesz. Doradzimy, podpowiemy i połączymy plany szkoleń tak, abyś uzyskał program szkolenia szyty na miarę. Przygotowanie takiego planu do niczego Cię nie zobowiązuje. Programy naszych szkoleń znajdziesz w zakładce "Szkolenie w Twoim lokalu". Jeśli nie możesz przyjechać na szkolenie do nas, my przyjedziemy do Ciebie!

KROK 5

Urząd Pracy ma 30 dni na rozpatrzenie Twojego wniosku. Pamiętaj, że błędy formalne takie jak brak załącznika czy podpisu mogą spowodować, że Twój wniosek zostanie odrzucony. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji, Urząd Pracy przygotuje umowę, którą należy podpisać, abyś otrzymał dofinansowanie.

KROK 7

Z ogromną radością przeprowadzamy szkolenie zgodnie z planem dołączonym do Twojego wniosku. Po zakończeniu szkolenia otrzymasz certyfikaty dla pracowników, którzy wzięli udział w kursie.

KROK 2

Co roku zmienia się przeznaczenie środków. W roku 2021 są to:

  • wsparcie dla osób powracających na rynek pracy po przerwie związanej ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem;
  • wsparcie osób po 45 roku życia;
  • wsparcie kształcenia w zawodach deficytowych, którymi są: szef kuchni, manager gastronomii, kelner, kucharz, barman, cukiernik.

KROK 4

Wypełnij wniosek oraz załączniki.  Jeśli podczas wypełniania wniosku, nie będziesz potrafił odpowiedzieć na niektóre pytania, napisz do nas, pomożemy. Złóż dokumenty w Powiatowym Urzędzie Pracy w terminie naboru wniosków z kompletem załączników m.in. odpisem CEIDG lub KRS, wzorem certyfikatu jaki uczestnicy otrzymają po szkoleniu i programem szkolenia.

KROK 6

Poinformuj nas, o decyzji, abyśmy mogli zaplanować termin oraz najwygodniejszą dla Ciebie formę szkolenia. Pamiętaj, że nabory wniosków są zazwyczaj podobne, dlatego nasz kalendarz wypełnia się bardzo szybko. Nie zwlekaj z poinformowaniem nas.

KROK 8

Na sam koniec pozostało już tylko dostarczenie do Twojego Urzędu Pracy kopii certyfikatów, faktury oraz potwierdzenia przelewu za zrealizowane szkolenie.