Nasze szkolenie barmańskie w 80% składa się z zajęć praktycznych, podczas których używamy tylko oryginalnych alkoholi w nielimitowanych ilościach. Po odbyciu wielu kursów barmańskich doszliśmy do wniosku, że teoretyczna nauka sporządzania koktajli nie przygotuje uczestników szkolenia do prawdziwej pracy za barem. Dlatego we współpracy z wybitnymi barmanami opracowaliśmy program, który pozwala zdobyć i opanować wiedzę oraz umiejętności potrzebne do pracy za barem w najlepszych lokalach.
Jedzenie i picie jest jedną z podstawowych przyjemności dla każdego człowieka. Innowacyjne koktajle i świetny serwis potrafią czynić cuda, co można zaobserwować w każdej restauracji. Zadowolony Gość zostawi spory napiwek, odwiedzi nas ponownie i przyprowadzi znajomych. Jednak aby zaskoczyć konsumenta i sprostać jego oczekiwaniom niezbędna jest wiedza, umiejętności i chęci. Bycie barmanem to ciekawa i inspirująca praca, której podstawą jest świetna organizacja pracy, alkoholoznawstwo i kreatywne myślenie. Właśnie tego chcemy Cię nauczyć!
PLAN SZKOLENIA
- Wprowadzenie do świata barmańskiego i historia miksologii
- Zakres obowiązków oraz cechy osobowościowe barmana
- Typy barów, specyfika ich pracy i obsługi
- Terminologia, funkcjonowanie i zastosowanie sprzętu barmańskiego
- Techniki degustacji alkoholi, odbiór smaków i odkrywanie różnic
- Alkoholoznawstwo – rodzaje alkoholi, metody produkcji, degustacja
- Przygotowanie stanowiska pracy na barze
- Organizacja i ergonomia pracy barmana
- Techniki miksowania i ich zastosowanie
- Rodzaje szkła, nazewnictwo, zastosowanie
- Lód i jego znaczenie w koktajlach
- Zasady komponowania napojów mieszanych z wykorzystaniem: wódka czysta, wódki gatunkowe, gin, brandy, koniak, likiery, bittery, whisky, rum, cachaça, tequila, mezcal, absynt, wino musujące, wermuty
- Praktyczne przygotowanie klasycznych i mniej klasycznych koktajli m.in. Americano, Aperol Spritz, Bloody Mary, Caipirinha, Cosmopolitan 1934, Daiquiri, Dark ‘N’ Stormy, Espresso Martini, French 75, Gin Basil Smash, Hugo, Long Island Ice Tea, Margarita, Mimosa, Mint Julep, Mojito, Negroni, Old Fashioned, Tom Colins, Whisky Sour
- Homemade – produkcja domowych półproduktów
- Aperitivo, digestive i ich znaczenie w barmaństwie
- Bittery i aromatyzacja – osiąganie balansu
- Dekoracje (garnish) oraz sztuka prezentacji koktajli
- Free pouring – nalewanie odpowiednich porcji alkoholu „z ręki”
- Podstawy wiedzy o winie – produkcja, szczepy, temperatura serwowania
- Podstawy wiedzy o kawie – produkcja, zbiór, obróbka, wypalanie
- Tworzenie autorskich koktajli – ćwiczenia
- Beverage cost i kształtowanie cen sprzedaży
- Zasady prawidłowej inwentaryzacji
- Podstawy tworzenia receptury barmańskiej
- Receptura a straty w produkcji
- Identyfikacja i przeciwdziałanie stratom
- Najnowsze trendy w barmaństwie
- Pozwolenie na sprzedaż alkoholi – koncesja
- Specyfika szukania pracy w gastronomii
- Ćwiczenia i degustacja
Informacje dodatkowe:
- Istnieje możliwość łączenia planów szkoleniowych – dostosowujemy zakres szkolenia, oferując możliwość połączenia niektórych szkoleń, aby idealnie odpowiadały wymaganiom i specyfice danej restauracji. O szczegóły zapytaj naszego doradcę.
- Dokonujemy dokładnej analizy potrzeb – przed szkoleniem zbieramy informacje o restauracji poprzez ankietę oczekiwań, co umożliwia naszym trenerom merytoryczne i skuteczne przygotowanie do kursu. Możliwe jest rozszerzenie standardowej oferty o indywidualne konsultacje z trenerem przed rozpoczęciem szkolenia.
- Realizujemy szkolenia w formie jedno- lub dwudniowej, dostosowując harmonogram do preferencji i wymagań klienta, a także wybranego zakresu szkolenia.